Milyen sportot lehet űzni kerekesszékben ülve? - szegezte neki a kérdést Tarsoly Márti az eleinte kicsit megszeppentnek tűnő nyolcadikosoknak az első abai Esélyóra mozgássérültek mindennapjait bemutató speciális osztályfőnöki óráján. A hangulat a későbbiekben természetesen oldódott, a házigazda tanulói pedig az ilyenkor szokásos (alapvetően helyes) sablonválaszok - miszerint például kosárlabda és vívás - mellett olyan választ adtak a felvetésre, amelyre legvadabb legkreatívabb álmainkban sem gondoltunk volna.
Az Aba Sámuel Általános Iskola pedagógusainak egyedülállóan eredeti elgondolása alapján, az igazi magyar hagyományoknak megfelelően szlalompályán kellett - a történelem bizonyos szakaszaiban jól bevált négylábú, patás barátaink helyett ezúttal kerekesszékkel - végigkanyarogniuk a vállalkozó szellemű kisiskolásoknak, mégpedig íjjal történő célbalövéssel nehezítve. Tényleg, eredendően végül is lovasnemzet volnánk. Egészen zseniális ötlet, köszönet érte az abaiaknak (csakúgy, mint az egész iskolát megmozgató, többszázfős nyitóünnepségért - Rejtő Jenő Az elveszett cirkáló című klasszikusának főhősét, Rozsdást, alias John Hallyburtont idézve: "Így még sehol nem fogadtak.").
Kattintson a képre a galériáért!
A többiek?
Varga Szabolcs természetesen megint hozta megszokott standupos formáját: a vak jogász történetein újfent könnyesre nevette/röhögte magát mindenki, kedvenc siketnéma előadónkon, a korban a gyerekekhez közelálló Tóth Lajoson ugyancsak, az értelmi sérülteket képviselő Horváth Pál mondandója pedig láthatóan elgondolkodtatta még a máskor oly nehezen kezelhető tanulókat is.
A Fehérvár TV tudósítása
Hogyan tovább?
Folyamatosan érkeznek a felkérések, így a fehérvári helyszínek mellett február-márciusban - ha minden igaz - utazunk Csákvárra és Mátyásdombra (kisbusszal Enyingig, és ott balra) is.