A fasizmus üldözése elől éveken át rejtőzködő, majd kevéssel a második világháború vége előtt a bergen-belseni koncentrációs táborban életét vesztő zsidó származású német lány, a bujkálás évei alatt írt naplója révén ismertté vált Anne Frank életét bemutató kiállításra kerül sor március első felében Székesfehérváron.
A tárlat célja, hogy az Anna Frank naplójában a világra örökül hagyott eszméket megvalósítsa, egyfelől azáltal, hogy felveszi a harcot az előítéletek, a diszkrimináció és az elnyomás ellen, másfelől azáltal, hogy azon dolgozik, hogy a demokratikus társadalmat mindenütt, mind tartalmában, mind formájában az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatában rögzítettek alapján megvalósítsa.
Nyíregyházán már járt a kiállítás
A vándorkiállítást 1997 óta negyven országban rendezték meg, a mai napig több mint tízmillió látogatója volt. A kiállítás Anne Frank életéről és a holokauszt történetéről szól, a mai világ eseményeinek tükrében. Éppen ez a keret ad különleges jelentőséget a kiállításnak.
Az alkotók célja az volt, hogy az elsődlegesen megcélzott középiskolás korosztály megismerje és értelmezni tudja a holokauszt jelentését és jelentőségét a mai világban.
(folyt.köv.)